پهپاد طیف سنج DJI P4 MS

فانتوم ۴ مالتی اسپکترال؛ یک پهپاد کشاورزی فوق حرفه‌ای

پهپاد کشاورزی فانتوم ۴ مالتی اسپکترل یک Drone پیشرفته از نوع کواد کوپتر در زمینه جمع آوری داده‌های دقیقی از وضعیت گیاهان و مزارع است و کاربردش در همین زمینه می‌باشد. فانتوم ۴ مالتی اسپکترال، یک کوادکوپتر کشاورزی ساخت کمپانی بزرگ DJI است. با این پهپاد کاربران می‌توانند تصویربرداری چندجانبه ای از سطح گیاهان داشته باشند. در ادامه شما را با این پهباد مخصوص کشاورزی بیشتر آشنا خواهیم نمود. پس با همراه شوید.

این پهپاد کشاورزی، می‌تواند تحولی عظیم را در صنعت کشت  ایجاد کند. در ادامه بررسی تخصصی این مالتی‌روتور هوشمند را خواهیم داشت.

ارزیابی سریع سلامت گیاهان

پهپاد کشاورزی P4 Multispectral برای انجام ماموریت و امور کشاورزی، نظارت بر محیط زیست، ارزیابی سلامت گیاهان و اموری دیگر بسیار پرکاربرد است. P4 روند رشد و سلامت محصولات را به خوبی ارزیابی کرده و کار مدیریت و رسیدگی به نمو گیاهان را تسهیل کرده است.

مشخصات پروازی

پهباد P4 همچون محصولات دیگر کمپانی دی جی آی، استانداردهای پروازی را داراست که میتوان به مدت زمان بالای پرواز یعنی 27 دقیقه و سیستم OcuSync با حداکثر نرخ انتقال 7 کیلومتر اشاره کرد.

کوادکوپتر P4 Multispectral

پهپاد کشاورزی P4 Multispectral و کنترل کامل بر سطوح خاک و گیاه با دوربین شش گانه

امروزه کار کشاورزی به دلیل در دسترس بودن مجموعه تصاویری از داده‌های زراعی، بسیار آسان تر و موثرتر از قبل شده است. شما می‌توانید این کار را با دوربین RGB که طیف رنگی آبی، سبز، قرمز، Red Edge و Near Infrared bands را پوشش میدهد، انجام دهید. فانتوم مالتی اسپکترال دارای دوربین 2 مگاپیکسل تثبیت شده بر روی گیمبال 3 محوره می‌باشد. از مناطقی که بازدید مشکلی دارند می‌توانید با این پهپاد کشاورزی تصاویر چندلایه‌ای را انجام دهید.

این دوربین شش گانه از شش دریچه جداگانه تشکیل شده است که شامل موارد زیر است:

Red Edge (RE)

Near-Infrared (NIR)

Green (G)

Blue (B)

Red (R)

Visible Light (RGB)

کوادکوپتر P4 Multispectral

  • وجود سنسور میزان تابش آفتاب و نور خورشید برای نتایجی دقیق‌تر

در قسمت بالای کوادکوپتر P4 Multispectral ، یک سنسور جهت میزان تابش نور خورشید قرار دارد که دقت و انسجام جمع آوری داده‌ها را در زمان‌های مختلفی از روز به حداکثر می‌رساند.

کوادکوپتر P4 Multispectral

  • نمایش RGB و NDVI

NDVI شاخص گرافیکی ساده‌ای است که در زمینه پوشش گیاهی یک منطقه خاص می‌تواند داده‌های مهمی را به محققان بدهد. با استفاده از این شاخص می‌توانید پوشش گیاهی منطقه را بصورت سنجش از دور بررسی کرده و مطالعات جامع کشاورزی را با دقت بسیار بالا انجام داد. امروزه صرفا داشتن تصاویر هوایی برای متخصصان ag که نیاز به اطلاعات زیادی دارند، کافی نیست. شما می توانید به راحتی با کوادکوپتر P4 Multispectral تجزیه و تحلیل کاملی بر پوشش گیاهان از طریق NDVI و طیف رنگی RGB داشته باشید.

کوادکوپتر P4 Multispectral

  • دقت بالا در اندازه‌گیری

با استفاده از پهباد P4 Multispectral می توانید در هر زمانی تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های فانتوم 4 را با دقت بالای در سطح سانتی متر دریافت کنید.

  • قابلیت مدیریت پروازها

با استفاده از GS PRO می توانید کوادکوپتر فانتوم 4 مالتی اسپکترال را برای انجام ماموریت های خودکار و مدیریت پروازها از راه دور آماده کنید.

کوادکوپتر P4 Multispectral

  • برای حل مشکلات اقدام کنید

بر اساس داده های به دست آمده از کوادکوپتر P4 Multispectral می‌توانید به درمان قطعی و هدفمند پوشش گیاهی منطقه و یا مزرعه خود بپردازید.

جمع بندی و خرید کوادکوپتر P4 Multispectral

پرنده P4 Multispectral یک پهپاد کشاورزی برای امور زراعی است و بسیار هوشمندانه این امور را انجام می‌دهد. برای بررسی رشد و نمو گیاهان می توانید فانتوم ۴ مالتی اسپکترال را بر روی مناطق موردنظرتان پرواز دهید و به حل مشکلات و درمان آن‌ها بپردازید. همچنین بخاطر داشته باشید که مطالعات کشاورزی، به شدت بر روی کاهش هزینه‌ها موثر است.

——————————————————————————

کاتالوگ DJI Phantom 4 multispectral

فایل PDF